BAROKOWE ROZMOWY NA DWOJE SKRZYPIEC
Agata Sapiecha & Simon Standage

program koncertuw Sali Kolumnowej Pałacu Paca, ul. Miodowa 15
8 maja, o ósmej wieczorem

Wyrafinowana muzyka póżnego baroku w niedostępnych na codzień wnętrzach Pałacu Paca. Instrumenty z epoki i doskonałe wykonanie: Agata Sapiecha z Warszawy i Simon Standage z Londynu (koncertmistrz The English Concert).
Utwory napisane na dwoje skrzypiec, bez basso continuo, wymagały niezwykłego kunsztu kompozytorskiego i należą do cymeliów muzyki dawnej. Program Koncertu oddaje finezję najważniejszych stylów dojrzałego baroku: francuskiego (Leclair), niemieckiego (Telemann i Bach) oraz włoskiego (Vivaldi).
* Simon Standage gra na skrzypcach Giovanni Grancino z 1685 roku, Agata Sapiecha zaś na instrumencie Johna Cresswella - według Stradivariego z roku 1704.

Po koncercie kameralne rozmowy z artystami przy lampce wina oraz wyjątkowa szansa na obejrzenie niezwykłych, historycznych wnętrz Pałacu Paca.

Agata Sapiecha - wybitna polska skrzypaczka barokowa, założycielka i kierownik artystyczny zespołu Il Tempo. Od siedmiu lat kieruje Międzywydziałowym Studium Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Warszawie, prowadzi jednocześnie klasę skrzypiec barokowych oraz orkiestrę barokową. Jest założycielem, dyrektorem i wykładowcą corocznej Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie.

Simon Standage - światowej sławy skrzypek, specjalista w dziedzinie muzyki XVII i XVIII wieku. Współzałożyciel, wieloletni solista i koncertmistrz The English Concert. Jest profesorem Royal Academy of Music w Londynie i Akademie fur Alte Musik w Dreźnie, w których prowadzi klasy skrzypiec barokowych. Od dziewięciu lat jest konsultantem programu oraz wykładowcą i pedagogiem klas mistrzowskich Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej.

Muzyka dawna i skrzypce - tekst Agaty Sapiechy